Tallinna noorte meeskoor “Ärkamisaeg” alustab

Tallinnas veebruaris tegevust alustav uus noorte meeskoor ootab enda ridadesse lauljaid. Esimene kooriproov toimub 28. veebruaril kl 11-15 Rahvusooperis Estonia (proovisaal 7, sissepääs Rahvusooper Estonia infolaua kaudu).

Koor luuakse noorte meeskooride liikumise “Ärkamisaeg” raames ning peamine eesmärk on osaleda 2017. aasta Noorte Laulu- ja Tantsupeol. Koor hakkab koos käima 1 kord kuus nädalavahetustel. Kooriga oodatakse liituma häälemurde läbi teinud noormehi ehk õpilasi, üliõpilasi ja juba töötavaid mehi. Huvi korral palume täita ankeet: http://www.noortemeeskoorid.ee/liitu-kooriga/ ning tulla proovi.

Koori dirigentidena asuvad tööle Edmar Tuul ja Rasmus Erismaa. Koori mentoriks on Hirvo Surva.

“Ärkamisaeg” on loodud noorte meeskooride liikumise arendamiseks, aktiveerimiseks ning uute kooride ellukutsumiseks. Läbi projekti tahame tugevdada meeskooride liikumise elujõulisust ning tagada nende jätkusuutlikkus. Projekti käigus luuakse noorte meeskoorid Tallinnas, Tartus, Viljandis, Jõhvis, Pärnus, Võrus ja Narvas. Oodatav tulemus – meeslauljate arvukus on laululaval 2017. ja 2019. aasta laulupidudel kasvanud ja meeskooriliik on jätkusuutlik ning arvukas ja elab ka väljaspool laulupeoptrotessi. Koorid saavad teoks Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse arendusstipendiumi, Eesti Kooriühingu ning kohalike omavalitsuste toel. Tallinna koori tegevust toetab ka Tallinna Linnavalitsus.

Lisainfo:

Alo Lõoke

Ärkamisaeg projektijuht

5253801

alolooke@gmail.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga